FASHION HISTORY
Дата: 16.03.2023 | Рубрика: Новини, Новини Фешн

Легендарні сукні за всю історію премії “Оскар”

“Оскар” — не просто головна кінопремія світу, але й своєрідний ярмарок марнославства: акторки змагаються у виборі найбільш вдалих і ефектних вбрань і демонструють тренди, які будуть актуальними у вечірній моді цілий рік.

А в чому за заповітними статуетками піднімалися на сцену тендітна Одрі Гепберн, холодна красуня Грейс Келлі або темпераментна Софі Лорен?

Про легендарні сукні головної світової кінопремії — в нашому огляді!

Сукня Мерилін Монро на 23-й церемонії “Оскар”

Як ніхто інший, Норма Джин вміла і любила порушувати правила. Її “оскарівська” сукня кардинально відрізнялася від усіх тих, які вибирали актриси в елегантні 50-ті, з їхньою любов’ю до вишуканого стилю new look.

Мерилін Монро, яка зіграла у більш ніж тридцяти фільмах і брала уроки акторської майстерності у легендарного російського актора Михайла Чехова, жодного разу не була ні призеркою, ні навіть номінанткою “Оскара”, однак її поява на церемонії в 1951 році не минула непоміченою.

Тоді акторка вручала одну з нагород і для виходу на сцену вибрала пишну сукню з чорного тюлю з глибоким декольте.

Сукня Одрі Гепберн на 26-й церемонії “Оскар”

В 1954 році на 26-й церемонії вручення “Оскара” 25-річна актриса з’явилася в сукні, яка була втіленням її знаменитого стилю — елегантного і вишуканого.

Мереживна сукня кремового кольору була створена штатною дизайнеркою студії Paramount Едіт Гед.

Силует вбрання, доповненого тонким паском, вдало підкреслював непересічну красу Одрі — вузькі тендітні плечі, тонку талію, гарні руки. Мереживо на тканині утворювали великі квіти, за що вона пізніше отримала назву “квіткова сукня Одрі”.

Сукня Грейс Келлі на 27-й церемонії “Оскар”

В картині “Сільська дівчина” Грейс Келлі зіграла нестандартну для себе роль, за яку згодом отримала свого єдиного “Оскара”.

На церемонії нагородження вона з’явилася в сатиновому платті холодного блакитного відтінку, котре доповнила високими рукавичками.

Сукня Грейс за сьогоднішніми мірками була дуже простою — класичний силует, легке драпірування на стегнах. Його сила була в кольорі. З гарним “льодяним” відтінком дизайнерка Едіт Гед не помилилася: блакитний колір ефектно відтіняв “холодну” красу актриси, якою вона завдячувала своїм німецьким та ірландським кореням. Донині лаконічна сукня Грейс лишається одним із найбільш елегантних вбрань церемонії Кіноакадемії.

Мадонна на 63-й церемонії “Оскар”

Поява Мадонни на 63-й церемонії Кіноакадемії в березні 1991 року перетворилася на справжній перформанс.

Поп-зірку супроводжував не менш скандальний, ніж вона сама, партнер — Майкл Джексон: напередодні вона заявила, що піде на церемонію тільки с найзнаменитішим музикантом того часу.