ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА – ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО

На кафедрі музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей Київського національного університету культури і мистецтв відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Історико-культурна спадщина – для майбутнього»

Цьогоріч захід проходив під гаслом #СилаМузеїв, котра полягає у наповненні життя сенсами та продукуванні важливих цінностей: поваги до особистості, інклюзивності, демократичності, сміливості у реалізації ідей.

У ході професійної і продуктивної дискусії було висвітлено перспективи розвитку музейного фаху. Зокрема, розглядався образ музею, що створюється та поширюється у кінематографі. Присутні ознайомилися з сучасними технологіями популяризації науково-технічної спадщини, а також не обійшли стороною актуальну проблему сьогодення: збереження історико-культурних цінностей під час війни. Було представлено проблему порушення автентичності об’єктів Всесвітньої спадщини, розглянуто китайський досвід музеєфікації археологічної спадщини Чжоукоудянь

Доповідачі наголошували на тому, що студент-музеєзнавець, з одного боку, має багато свободи, вибудовуючи свою інтелектуальну і професійну траєкторію самостійно. З іншого боку, перед ним постає велика відповідальність і важлива місія захисту історико-культурного середовища, а отже, сумлінний підхід до навчання є необхідною запорукою професійного успіху.

Зауважимо, що конференція була організована Студентським науковим товариством кафедри та стала першим професійним майданчиком, де представники Київської та Харківської школи музеології обмінялися думками щодо розвитку музейної та пам’яткоохоронної сфери в Україні та світі. Науковці дійшли висновку, що в умовах воєнного стану переосмислення культурної спадщини стає ключовим фактором трансформації суспільства. Отже, вибір на користь музейного фаху є далекоглядним для майбутніх абітурієнтів та студентів, котрі вже присвятили себе цій креативній професії.