Критерії вибору професії!
Дата: 16.10.2020 | Рубрика: Новини

«Як обрати майбутню професію?» — це питання зараз постає перед кожним одинадцятикласникам і це справді важкий вибір, від якого залежить успішне майбутнє. Аби хоч трохи облегшити вибір абітурієнтам, ми підготували кілька корисних порад у виборі професії.

1. Інтерес до професії. Він обов`язково повинен бути. Нецікава робота не приносить ні радості, ні задоволення. Зате вона може стати причиною стресу і депресії.

2. Затребуваність на ринку праці. Обираючи професію, оцініть шанси на майбутнє працевлаштування. Для цього можна проаналізувати сучасні професії та їх актуальність, попит на ринку працевлаштування.

3. Мотивація. Зовнішня мотивація проявляється в навколишньому оточенні, думці ваших батьків та друзів. Також вона залежить від заробітної плати, адже насамперед професію обирають за зарплатою, бо ніхто не хоче працювати за маленькі гроші. Ваша робота повинна приносити задоволення, викликати бажання працювати, розвивати цю сферу.

4. Професійні здібності. Кожна професія вимагає від людини певних здібностей, знань і умінь. Розглядаючи різні види професій, подумайте, якими якостями повинна володіти людина в кожній з них. Після цього запитайте себе: «А чи є у мене ці професійно важливі якості? Чи зможу я добре працювати і отримувати задоволення від такої роботи?».

Допомогти в виборі професії вам можуть:

• Тести на профорієнтацію
• Сайти освіти з детальним описом спеціальностей
• Підготовчі курси на обрану вами спеціальність
• Спілкування з особами, які працюють в цій сфері
• Ринок праці, його аналіз

Не забувайте, на ваш вибір не повинні впливати батьки чи друзі. Робіть свій вибір усвідомлено, щоб потім нікого не звинувачувати в своєму виборі. Пам‘ятайте, ваша робота повинна бути вашим захопленням і приємним прибутком, а не місцем вигорання і способу заробітку для виживання.

Тож, абітурієнте 2021! Мерщій знаходити своє захоплення в житті з мотивацією та бажанням стати професіоналом майбутнього.