МОТИВАЦІЯ. ЯК ЇЇ ПОВЕРНУТИ?
Дата: 15.03.2023 | Рубрика: Новини, Новини Івенту

Мотивація — це готовність людей докласти максимальних зусиль з метою досягнення організаційних цілей, що зумовлена здатністю цих зусиль задовольняти певну індивідуальну потребу. Із таким тлумаченням пов’язано запровадження трьох ключових понять: зусилля, організаційні цілі та індивідуальна потреба.

Характерно, що мотивація задовольняє дві обставини:

1) Забезпечення індивідуальних потреб;

2) Досягнення організаційних цілей. Ці умови можуть і мають задовольнятися якомога повніше.

Модель функціонує таким чином: визначаються людські потреби та стимули, що зумовлюють внутрішню напругу, на ці потреби впливають також зовнішні обставини, сприятливі умови і встановлена мета. Витрачаються зусилля, спрямовані на задоволення потреби, що призводять до певних рівнів показників. Показники залежать від здібностей, і за їх досягнення передбачаються винагороди, що якоюсь мірою задовольняють початкові потреби і стимули. Модель — замкнуте коло, оскільки із задоволенням одних потреб виникають інші, що вимагають витрат нових зусиль.

Так як же повернути собі мотивацію?

  • Обережно використовуйте стимули

Коли вам подобається щось робити, теоретично, винагорода мала би допомогти полюбити справу ще більше. Але в багатьох випадках відбувається не так.

Пам’ятайте, внутрішня мотивація виникає всередині людини. І виконання завдання – сама по собі нагорода.

  • Створюйте виклики

Якщо ви намагаєтеся підвищити свою мотивацію до будь-чого, наприклад, рано вставати з ліжка для пробіжки, відмова від колишніх звичок і введення нових завдань може бути ефективним способом зберегти цю мотиваційну іскру.

Киньте собі виклик.

  • Візьміть ситуацію під контроль.

Люди часто відчувають себе більш мотивованими, коли їм здається, що вони контролюють те, що має статися.

Якщо ви працюєте в групі (або намагаєтеся мотивувати групу), спробуйте знайти спосіб відчути себе сильним і впливовим або допомогти з цим іншим людям. Зокрема, знайдіть моменти, в яких ви справді можете контролювати ситуацію.

  • Зосередьтеся на процесі, а не на результаті

Постійна фіксація на результаті, успіху чи невдачі може серйозно підірвати мотивацію.

Похвала змушує людей розвивати те, що називається установкою на даність. Люди з таким складом розуму вважають, що особисті якості просто вроджені і незмінні.

Вони думають, що люди або розумні, або дурні, красиві або некрасиві, спортивні або не спортивні тощо.