17 березня 1969 року народився Александр Макквін — британський дизайнер, якому судилося стати легендою ще за життя.
Шок, мистецтво і епатаж — саме ці слова найкраще описують Макквіна, а ми згадуємо його найепатажніші шоу.
Колекція VOSS весна-літо 2001
2001 року майстер перформансу Александр Макквін перетворив звичайне дефіле у приголомшливе шоу. Показ відбувався за склом у тьмяно освітленому приміщенні. Глядачі спостерігали за шоу, наче заглядали у вікна: центральне місце на подіумі займав великий дзеркальний куб.
DELIVERANCE весна-літо 2004
Провести танцювальний марафон замість звичайного показу — таку витівку міг тоді придумати тільки Макквін. Точкою опертя для модного генія послугував фільм Сідні Поллака 1969 року “Загнаних коней пристрілюють, чи не так?”. Разом із моделями в показі взяли участь і професійні актори. Шоу втілювало танцювальний конкурс часів Великої депресії, коли молодь нестримно танцювала до упаду для того, щоб забути про проблеми і відсутність перспектив. У фіналі марафону модель Карен Елсон зомліла від запаморочливого танцю (за сценарієм). Під бурхливі оплески публіки зі сцени її забрав сам Макквін.
WIDOWS OF CULLODEN осінь-зима 2006/2007
Колекцію “Вдови Каллодена” дизайнер створив, щоб пролити світло на бурхливу політичну історію Шотландії, а саме — на одну з найкривавіших подій британської історії 1746 року. У той рік поруч із селищем Каллоден зійшлися війська шотландського ополчення під проводом Чарльза Стюарта і урядові війська: в бою загинули понад півтори тисячі шотландців.
Колекція THE HORN OF PLENTY осінь-зима 2009-2010
Показ The Horn of Plenty, що в перекладі означає “Ріг достатку”, залишається одним із найяскравіших в історії моди. Зі знаннями у царині орнітології Макквін не міг не надихнутися будовою птахів, а пір’я не раз ставало доповненням у колекціях дизайнера. За словами редактора британського Vogue Міранди Альмонд: “Це було те шоу, яке повертає віру в моду”.
А як ви ставитесь до таких нестандартних концепцій показу?
