ТРИ УКРАЇНСЬКІ ФІЛЬМИ НОМІНОВАНО НА ПРЕМІЮ EUROPEAN FILM AWARDS
Дата: 19.11.2022 | Рубрика: Новини, Новини Шоу-Бізнесу

Три українські фільми номіновано на премію European Film Awards*. У списку номінантів фільм «Памфір», «Будинок зі скалок» та «Цензорка».

«Будинок зі скалок»  — дансько-українсько-шведський документальний фільм 2022 року данського кінорежисера Сімона Леренга Вільмонта, створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Сюжет. У фільмі представлено історії дітей із особливого дитячого будинку на Сході України. Героями стрічки також стали кілька вихователів, які в умовах війни з Росією намагаються створити малечі безпечний простір біля лінії фронту.

«Памфір» — український ігровий фільм 2022 року режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука.

Сюжет. Дія фільму відбувається на заході України напередодні традиційного карнавалу Маланки. Памфір (так звати головного героя) повертається до своєї родини після тривалої відсутності. Коли його син влаштовує підпал в молитовному домі, Памфір змушений відновити зв’язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір звертає на ризикований шлях з незворотними наслідками.

«Цензорка» — стрічка словацького режисера Петера Керекеша, знята у ко-продукції Словаччини, Чехії та України.

Сюжет. Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми.

Це фільми з глибоким змістом та цікавим, іноді лякаючим сюжетом, які не залишать байдужим жодного. Режисери створили правдиві картини, які торкаються глибин душі. Саме тому премія Европейської кіноакадемії далеко не єдина нагорода, яку вони отримали.

Усі призові місця та нагороди міжнародного рівня дають можливість розповідати світу історію нашої країни та показувати фільми високого рівня, що вироблять саме у нашій державі!

*European Film Awards – Європейська кіноакадемія, заснована в Берліні з ініціативи європейських кінорежисерів для популяризації європейського кіно у світі.