УКРАЇНСЬКИЙ ФІЛЬМ “КЛОНДАЙК” ОТРИМАВ ПРЕСТИЖНІ НАГОРОДИ В США
Дата: 15.11.2022 | Рубрика: Новини, Новини Шоу-Бізнесу

Фільм «Клондайк» Марини Ер Горбач, відомої української кінорежисерки, отримав 5 престижних нагород від Tallgrass Film Association* у США! Це нагороди в категоріях: «Найкраща режисура», «Найкращий оператор», «Найкращий монтаж», «Найкраща актриса» та «За досконалість у кіномистецтві».

Події фільму розгортаються у липні 2014 року на Донбасі. Молоде подружжя готується стати батьками. Попри постійні сварки, чоловік і брат дружини прагнуть одного — евакуювати вагітну жінку. Та вона відмовляється їхати навіть коли село захоплюють озброєні угруповання. Тим часом у небі над ними збивають цивільний літак. 

Також фільм отримав нагороди:

  • «Найкращий фільм» та «Найкраща режисура» на Міжнародному кінофестивалі арт-хаусного кіно у Грузії
  • Ґран-прі кінофестивалю Heimat Europa Filmfestspiele в Німеччині
  • Нагороду юнацького журі Film by the Sea у Нідерландах

«Клондайк» змагатиметься за номінацію на премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний художній фільм» від України. Відомий американський кіножурнал Variety опублікував свої щорічні прогнози щодо лідерів у цій категорії, у яких «Клондайк» опинився у ТОП-8.

«За роботу, одночасно трагічно пророчу і універсальну за своїм впливом, за жорстке та формалістичне бачення війни, яке поєднує гуманізм, чорну комедію та жахи в палке та оригінальне бачення, ми присуджуємо Головний приз журі “Клондайку” Марини Ер Горбач», – коментує  Seattle International Film Festival*.

У широкий прокат в Україні «Клондайк» вийшов 3 листопада 2022 р.

 *Tallgrass Film Association – американська асоціація кіно, яка сприяє розумінню кінематографічного мистецтва, створюючи спільний досвід в галузі міжнародного кінематографа.

*Seattle International Film Festival – міжнародний фестиваль у Сіетлі