ВЕЛИКДЕНЬ 
Дата: 16.04.2023 | Рубрика: Новини, Новини Івенту

Сьогодні день світла, тепла і віри. Великдень.

Воскресіння Сина Божого, Ісуса, поряд з Різдвом та Трійцею вважається найважливішим церковним святом. Шанують його як католики, так і православні. Великдень пов’язують із жертвою, яку приніс Христос за гріхи людей.

Підготовка до свята починається з Великого посту, який триває сім тижнів. Це — один з найдовших постів, під час якого віряни повністю відмовляються від продуктів тваринного походження. 2023 року Великий піст триватиме від 27 лютого до 15 квітня.

Особливо велике значення православні християни надають останньому тижню Великого посту, що передує Великодню. Саме в цей період починають випікати паски та фарбувати яйця. Також віряни дотримуються найсуворішого посту. Найважливішими днями вважаються Чистий четвер (13 квітня 2023 року) та Страсна п’ятниця (14 квітня 2023).

Увечері в суботу проводиться Великодня служба. Після настання півночі в церквах починається Великодня заутрення — урочисте богослужіння. До сходу сонця потрібно освятити паски, крашанки та інші продукти, які несуть віряни в великодніх кошиках.

Після закінчення богослужіння вся родина збирається разом за святковим столом, члени сім’ї їдять освячені продукти. Починають трапезу з яєць. Потім відвідують родичів і друзів, щоб обмінятися великодніми привітаннями, що називаються “христосанням”.

Також цього дня заведено роздавати милостиню, щоб залучити в свою оселю благополуччя.

І навіть попри те, що вже другий рік поспіль країна-терорист в цей священний день холоднокровно запускає ракети по території нашої мирної Неньки і домівках її дітей, ми стоїмо. І стоятимемо стільки, скільки буде потрібно. Молитимемося за наших воїнів і, звісно, будемо донатити на нашу хоробру Армію Янголів-Охоронців. 

Вітаємо вас зі святом!

Христос Воскрес!